Akcja "Bezpieczny cyklista" ponownie przeprowadzona przez policję z Sosnowca

Oficerowie Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej formacji policyjnej, po raz kolejny zorganizowali operację o nazwie „Bezpieczny cyklista”. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób poruszających się na rowerach.

W dniu wczorajszym, funkcjonariusze z lokalnego Wydziału Ruchu Drogowego aktywnie uczestniczyli w działaniach mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. Podczas realizacji akcji, oficerowie skupiali się na obserwacji zachowania zarówno rowerzystów, jak i kierowców pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, przekazywali mieszkańcom Sosnowca informacje dotyczące przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wszystkim działaniom towarzyszyło 25 strażników prawa. Niestety, pomimo ich wysiłków udało się wykryć aż 168 przypadków łamania przepisów, a najwięcej wykroczeń popełnili kierowcy, którzy najczęściej nie dostosowywali swojej prędkości do obowiązujących limitów, zwłaszcza w pobliżu ścieżek rowerowych.

Należy przypomnieć o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego, a także o stosowaniu się do zasady szczególnej ostrożności i zachowania wzajemnego szacunku na drodze. Szczególnie zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.