Akcja czyszczenia Stawików w Sosnowcu, wywieziono dwie naczepy śmieci

Mieszkańcy Sosnowca pragną, aby ich miasto było czyste, a tym samym piękniejsze. W tym celu zorganizowano akcję sprzątania lasku niedaleko Stawików oraz Stadionu Ludowego. W całej akcji wzięło udział ponad 20 osób, a jej organizatorką była Marta Rubik, mieszkanka Sosnowca wraz ze wsparciem sosnowieckiego MOSiR. 

Skąd się wziął pomysł sprzątania lasu?

Inicjatorką sprzątania była Marta Rubik, która często spaceruje nad Stawiki. Mieszkanka Sosnowca mówi, że za każdym razem, gdy widzi jak to piękne miejsce, jest zaśmiecone, jest jej ogromnie przykro. Ludzie powinni się wstydzić, że nie potrafią utrzymać porządku, jej samej jest ogromnie wstyd z tego powodu. Pomyślała, że albo coś z tym zrobi, albo za każdym razem będzie się denerwować, odwiedzając Stawiki. Kobieta ogłosiła termin akcji, a w tym dniu przed Stadionem Ludowym rozdawano worki na śmieci i rękawiczki. Do akcji przyłączył się też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

W czasie sprzątania zebrano aż dwie naczepy śmieci

Chętni do sprzątania zbierali śmieci niedaleko stadionu oraz przy Stawikach. Zbieranie nie odbywało się w grupach, tylko każdy sprzątał wybrane przez siebie miejsce. W akcji uczestniczyło ponad 20 osób. Sosnowiczanom udało się zebrać dwie naczepy śmieci, gdzie wśród nich przeważała większa ilość butelek po napojach alkoholowych. Wynika z tego, że mieszkańcy lubią przychodzić w to miejsce imprezować, ale nie pozostawiają po sobie porządku. Udało się znaleźć też wyrzucone opony, stary namiot, a nawet uszkodzony sedes. 

Plan na kolejną akcję czyszczenia ziemi 

Marta Rubik jest dumna z organizacji akcji oraz zadowolona z efektów pracy. Pragnie podziękować wszystkim osobom, które wsparły akcję i pomagały w zbieraniu śmieci. Organizatorka planuje kolejną edycję, która mogłaby się odbyć w kwietniu. Jej dokładny termin jeszcze nie jest ustalony. Ponadto mieszkanka Sosnowca ma też kilka pomysłów, które mogłyby pomóc w walce z pojawianiem się śmieci przy Stawikach. Propozycja ma zostać przedstawiona MOPSiR. 

Jeden komentarz w temacie “Akcja czyszczenia Stawików w Sosnowcu, wywieziono dwie naczepy śmieci

  1. Ostatnio w lasku pod Sosnowcem sam wyniosłem dwie duże torby śmieci – butelki, gazety i dwie małe opony 😀 masakra, ludzie SPRZĄTAJCIE PO SOBIE!!

Comments are closed.