sosnowiec-policja

Akcja „Prędkość” w toku! Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu

Funkcjonariusze policji w całym kraju prowadzą dzisiaj akcję prewencyjną pod nazwą „Prędkość”. Jej organizatorem i koordynatorem jest Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Akcja ma charakter międzynarodowy i obejmuje egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości na europejskich drogach.

Celem „Prędkości” jest ograniczenie liczby wypadków na drogach, które spowodowane są nadmierną szybkością ze strony kierowców. Łamanie przepisów ograniczenia prędkości są głównym powodem wypadków na drogach. W ramach akcji policja dokonuje pomiarów prędkości w różnych regionach Polski, a szczególnie w tych miejscach, gdzie do takich wypadków dochodzi najczęściej.

Ponadto, do akcji wkroczyła również grupa SPEED. Jest to grupa policyjna zajmująca się identyfikowaniem kierowców, którzy nie tylko przekraczają dozwoloną prędkość, ale także dopuszczają się agresywnych manewrów i innych zagrażających życiu wykroczeń.

Mało tego, w ramach działań „Prędkość” dołączyła się także firma Screen network S.A. Firma dysponuje licznymi ekranami LED, które wyświetlają komunikaty w najbardziej zaludnionych miejscach jak dworce, autostrady, stacje paliw, centra miast itd. Na ich ekranach można zobaczyć slogan: „Zwolnij i żyj!”, który również promuje zdejmowanie nogi z gazu. Wszystkie podjęte kroki mają na celu uświadomić kierowcom niebezpieczeństwo, jakie nadmierna prędkość stwarza nie tylko dla nich samych, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.