Bezpłatny transport publiczny w dniu wyborów parlamentarnych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu

W nadchodzącą niedzielę, mieszkańcy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będą uczestniczyć w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Zarząd Transportu GZM podjął decyzję, aby w tym dniu umożliwić bezpłatne korzystanie z autobusów, tramwajów i trolejbusów dla tych, którzy zamierzają oddać swój głos. Rozwiązanie to ma na celu ułatwienie przemieszczania się obywatelom między miejscem zamieszkania a lokalami wyborczymi.

Przewodniczący zarządu GZM, Kazimierz Karolczak, zaznacza, że niedzielne wybory to moment, gdzie obywatele mają szansę wybrać swoich przedstawicieli na kolejną kadencję parlamentarną, czyli przez następne 4 lata. Wskazał również na problem odległości między miejscem zamieszkania a komisją wyborczą, który dotyka szczególnie mieszkańców mniejszych gmin oraz osób zameldowanych i mieszkających w różnych miejscach. Dlatego też podjęto decyzję o uruchomieniu darmowego transportu publicznego.

Podróżujący 15 października nie będą musieli okazywać żadnych zaświadczeń uprawniających do darmowych przejazdów. Bezpłatny transport obejmie wszystkie pojazdy z logo Transportu GZM, kursujące na terenie 56 gmin województwa śląskiego.

W dniu wyborów parlamentarnych, lokale wyborcze otwarte będą dla głosujących od godziny 7:00 do 21:00.