Bezpłatny transport publiczny w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w dniu wyborów parlamentarnych

Przedstawiamy wieści, które mogą ucieszyć mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii planujących oddać swój głos w najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu RP. Transport GZM postanowił bowiem ułatwić im dojazd do lokali wyborczych oferując bezpłatne podróże autobusami, tramwajami i trolejbusami w dniu wyborów. Zmiana ta ma na celu pozytywne wpłynięcie na frekwencję wyborczą.

Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM, podkreślił znaczenie tego dnia. Wyjaśnił, że to właśnie w niedzielę wyborczą podejmowane są decyzje o tym, kto będzie reprezentował interesy społeczeństwa w parlamencie przez następne 4 lata. Zaznaczył też, że nie dla wszystkich łatwo jest dotrzeć do komisji wyborczej – niekiedy są one umiejscowione z dala od miejsca zamieszkania obywateli, a także zdarza się, że miejsce zameldowania nie pokrywa się z miejscem faktycznego zamieszkania. Właśnie z myślą o tych mieszkańcach, GZM zdecydował się na takie rozwiązanie jak bezpłatny transport publiczny.

Na korzystanie z darmowego transportu nie będą potrzebne żadne dodatkowe dokumenty – wystarczy po prostu wsiąść do dowolnego pojazdu kursującego pod egidą Transportu GZM. Bez opłat będzie można podróżować po 56 gminach województwa śląskiego.

Przypominamy, że lokale wyborcze będą czynne 15 października od godziny 7:00 aż do 21:00. Zachęcamy do skorzystania z prawa wyborczego!