Domy pojawiają się na licytacjach komorniczych

W styczniu 2023 roku można znaleźć wiele licytowanych domów zlokalizowanych w województwie śląskim. Przejrzenie tych ofert może być korzystne, ponieważ znajdują się tam nieruchomości z całej okolicy. Niektóre z tych budynków wymagają dużej ilości pracy i napraw, ale są też takie, które są w świetnym stanie. Wiadomo, że koszt każdego domu zależy od jego stanu, wielkości działki i lokalizacji; jednak zawsze są one niższe w porównaniu z cenami rynkowymi. Oto 15 najbardziej atrakcyjnych aukcji – przyjrzyj się, oglądając poniższą galerię.

Gwałtownie rosnące ceny materiałów budowlanych oraz wyzwanie, jakim jest uzyskanie droższych kredytów ze względu na wysoki wskaźnik inflacji, sprawiły, że wiele osób zwleka z budową nowego domu, a niektórzy rozważają nawet rynek wtórny. Zaskoczeniem może być fakt, że każdego miesiąca w naszym województwie w drodze licytacji sprzedaje się dziesiątki budynków, a ceny wyjściowe są niższe od rynkowych.

Koszt domów i nieruchomości może być ogromnie zróżnicowany. Niektóre wyceniane są na tysiące złotych, inne na zaledwie kilkaset, ale są też takie, które żądają miliona lub więcej. Należy wspomnieć, że domy, które są sprzedawane za pośrednictwem komorników, są pozbawione jakichkolwiek problemów prawnych.