Dywizjon narkotykowy: Para z Sosnowca ukrywała w domu 1500 dawek amfetaminy i ecstasy

Rzecznik prasowy miejscowej policji poinformował o zabezpieczeniu przez funkcjonariuszy znacznej ilości substancji narkotycznych, a mianowicie ponad 1500 porcji amfetaminy oraz nieokreślonej liczby tabletek ecstasy. Zostały one odnalezione podczas przeszukania mieszkania, które jest własnością pary 37-latków. W wyniku tej operacji, obie osoby zostały aresztowane. To jednak nie było jedynym problemem, z jakim musieli się oni zmierzyć.

W trakcie dalszego śledztwa, mundurowi ustalili, że jedna z zatrzymanych osób – 37-letnia kobieta, była w przeszłości poszukiwana przez organy ścigania na podstawie wyroku sądu za popełnione wcześniej przestępstwo paserstwa. Teraz zarówno ona, jak i jej partner, będą musieli stawić czoła nowym zarzutom prokuratorskim dotyczącym posiadania dużej ilości środków odurzających.

Zdjęcia ukazujące białe pakiety zawierające zdobyte narkotyki zostały udostępnione jako dowód na dokonane przez policję zabezpieczenie. Informacja o możliwym posiadaniu przez parę narkotyków oraz o poszukiwanej kobiecie trafiła do miejscowej jednostki policji. Dzielnicowi z Komisariatu V podjęli działania mające na celu weryfikację tej informacji.

Funkcjonariusze odwiedzili mieszkanie przy ulicy Czołgistów, gdzie mieszkali podejrzani. Potwierdzono tam, że 37-letnia kobieta była faktycznie poszukiwana przez sąd, który wydał przeciwko niej wyrok skazujący za paserstwo. W mieszkaniu przebywał także 37-letni mężczyzna. Podczas przeszukania lokalu, policjanci natrafili na ukryte narkotyki. Zostały one zabezpieczone i stanowią kluczowy dowód w śledztwie.

Wszystko to doprowadziło do aresztowania obu mieszkańców domu. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna usłyszeli od prokuratury zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Za takie przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet na okres 10 lat.