Funkcjonariusze policji edukują przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa drogowego

W ubiegłym tygodniu, przedszkole Miejskie nr 45 w Sosnowcu stało się miejscem niecodziennego spotkania. Odwiedzający go funkcjonariusze sosnowieckiej formacji drogówki postanowili przekazać najmłodszym kluczowe informacje na temat bezpieczeństwa na drogach. Celem spotkania była edukacja dzieci w zakresie przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Spotkania z najmłodszymi mieszkańcami są częścią regularnych działań sosnowieckiej drogówki. Tym razem ich celem było nie tylko szerzenie świadomości o przepisach ruchu drogowego, ale również edukacja na temat bezpieczeństwa ogólnego. Przy tej okazji, podczas interaktywnych zajęć z udziałem blisko 120 dzieci w wieku od 3 do 6 lat, mundurowi omówili m.in. zasady korzystania z przejść dla pieszych i zachowania podczas jazdy rowerem.

Podczas spotkania poruszono także kwestie bezpieczeństwa podczas zabawy oraz zagrożenia wynikające z nawiązywania kontaktów z nieznajomymi. Policjanci w szczególny sposób podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych – szczególnie w kontekście trwającej akcji „Świeć Przykładem – Noś Odblaski”, które zwiększają widoczność maluchów na drodze.

Na zakończenie zajęć, każde dziecko otrzymało od policjantów odblask, który ma służyć poprawie ich bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie z pewnością przyniosło wiele korzyści edukacyjnych i niezapomnianych wrażeń dla młodych uczestników.