Gruntowna przebudowa basenu – kiedy zostanie otwarty?

Roboty ziemne w związku z przebudową krytej pływalni w Sosnowcu przy ulicy Żeromskiego niedawno się zakończyły. Widać już całkowicie nową część basenu, która powstała w ostatnich miesiącach. Na otwarcie obiektu mieszkańcy Sosnowca będą jednak musieli jeszcze trochę poczekać – zaplanowano je na koniec 2021 roku. 

Nowy hol pływalni na basenie w Sosnowcu

Tuż przy starym budynku Sosnowskiej pływalni można dostrzec już nową część. Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, potwierdza, że wykonawca rozpoczął już prace przy budowie holu oraz pierwszej kondygnacji. Pomimo panującej pandemii, wykonawca nie zmniejszył tempa prac. Odpowiadająca za przebudowę obiektu częstochowska firma Częstobud zapewnia, że wszystko idzie nadal zgodnie z planem i że na ten moment nie planują opóźnień. Według pierwotnego harmonogramu przebudowany i unowocześniony obiekt będzie gotowy do użytku publicznego w listopadzie przeszłego roku. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystali z oferty pływalni przy ulicy Żeromskiego, więc tym bardziej czekają na otwarcie. Przed rozpoczęciem prac z obiektu korzystało około 16 tys. osób miesięcznie. 

Zmiany na basenie przy Żeromskiego

Wiele osób zastanawia się nad tym, co się faktycznie zmieni na lubianej przez mieszkańców Sosnowca pływalni. Po pracach renowacyjnych obiekt ma się powiększyć o nową powierzchnię użytkową o powierzchni ponad 760 metrów kwadratowych. Realizowany projekt zakłada także gruntowny remont holu głównego, szatni, głównej niecki basenowej. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego brodzika o wymiarach 12,5 × 6 metrów. Stanie on w miejscu dotychczasowego i nadal będzie miejscem do nauki pływania dla najmłodszych. Nowością będzie kompleks saunarium z trzema saunami, w tym jedną wieloosobową, mogącą pomieścić nawet 40 osób. W budynku na pierwszym piętrze będzie przestrzeń zarezerwowana dla siłowni, sal fitness wraz z Miejskim Ośrodkiem Gimnastyki Korekcyjnej. Znajdą się tam gabinety do prowadzenia zajęć korekcyjnych.