Miasto szuka kolejnych wykonawców remontów drogowych

Wznowiono postępy na remontowanym obszarze ulicy Lenartowicza. Firma Primost Południe z Będzina rozpoczęła prace związane z rozbiórką mostu nad dawnymi torami kolei piaskowej. Przewiduje się, że inwestycja zostanie zakończona w połowie 2023 roku.

Poruszanie się po ulicy Lenartowicza w Sosnowcu, łączącej Kazimierz Górniczy z Zagórzem, od dłuższego czasu stanowiło wyzwanie z powodu długotrwałej modernizacji. Polegała ona na usunięciu wiaduktu, który przecinał tory nieczynnej już kolei piaskowej i zastąpieniu go nasypem. Na szczęście prace wróciły do normy i mają się zakończyć w połowie 2021 roku.

W 2021 roku władze lokalne zdecydowały się na rozbiórkę wiaduktu, ponieważ koszty jego utrzymania stały się zbyt wysokie. Zadanie to powierzono firmie Drogomax z Tarnowskich Gór, która zgodziła się zastąpić most nasypem, a także wykonać nową nawierzchnię z chodnikiem i ścieżką rowerową. Cały projekt szacowany był na 5,5 mln zł i miał się zakończyć do końca tego roku.

Projekt został odłożony, a następnie wstrzymany. Jako przyczyny podano zawirowania na rynku dostaw, które spowodowały braki materiałowe, wzrost kosztów spowodowany inflacją oraz powolne tempo budowy ronda przy PKM Sosnowiec (za co odpowiedzialna była włoska firma Panattoni, która ma w planach realizację dodatkowych budynków w regionie).