Modernizacja peronów na stacji PKP Sosnowiec Główny: nowe wiaty i zamknięcie podziemnego przejścia

Na głównej stacji kolejowej w Sosnowcu, należącej do PKP, wkrótce rozpoczynają się prace modernizacyjne, które przewidują ustawienie nowych zadaszeń na peronach. Z tego powodu od wtorku, który przypada na 2 lipca, pasaż podziemny pod pawilonem dworcowym zostanie tymczasowo wyłączony z użytkowania.

W chwili obecnej podróżni korzystający ze stacji PKP Sosnowiec Główny mają do dyspozycji dwa perony. Pierwszy z nich jest niskim peronem jednokrawędziowym o imponującej długości 232 metrów i wysokości zaledwie 30 cm, usytuowanym przy czwartym torze linii kolejowej numer 62.

Drugi peron to wyspa o długości 394 m i wysokości 65 cm. Przylega on do pierwszego i drugiego toru linii kolejowej numer 1. Wyróżnia go charakterystyczne, aczkolwiek stare i nieatrakcyjne zadaszenie pokryte łuszczącą się farbą. W ramach zaplanowanych prac, nad tym peronem powstanie nowa wiata.

Katarzyna Głowacka, reprezentująca biuro prasowe PKP PLK, informuje, że nowe zadaszenia na obu peronach będą swoim wyglądem nawiązywać do obecnej konstrukcji.