Nowa linia komunikacji miejskiej w Sosnowcu umożliwia zamówienie busa na żądanie

Sosnowiec 1 grudnia zyska drugą nocną tranzytową linię autobusową – linię 26. Będzie ona kursować na tej samej trasie co linia 27, pierwsza w mieście nocna linia autobusowa, która została oddana do użytku w lipcu 2021 roku. Nocne autobusy tranzytowe nie kursują według ustalonego rozkładu jazdy, dlatego trzeba je rezerwować z wyprzedzeniem lub przez dedykowaną aplikację.

Sosnowiec wprowadza 1 grudnia nową nocną linię autobusową. Dziewięcioosobowy autobus będzie kursował na linii tramwajowej 26 w ramach współpracy miasta z firmą Blees. Aby przejechać się tą formą nocnego transportu, należy skorzystać z aplikacji w Google Play i App Store. Aby zamówić przejazd, pasażerowie otrzymają informację o tym, ile czasu zajmie autobusowi dotarcie na ich przystanek. W tych lokalizacjach, gdzie przystanki tramwajowe są ustawione na jezdni, autobus będzie się zatrzymywał w tych samych miejscach. W miejscach, gdzie zatrzymanie się autobusu jest niebezpieczne, pojawią się przystanki wirtualne.

Linia będzie obsługiwana przez 9-cio miejscowy autobus. Ponieważ torowisko będzie budowane od podstaw w pierwszym miesiącu funkcjonowania, nadal będzie można korzystać z autobusu T-27 – po tej trasie nie kursuje obecnie żaden tramwaj. Za usługę na obu trasach pobierana jest opłata 3 zł za przejazd. Od 23:00 do 05:00 kursy będą realizowane 1 grudnia od 23:00.