Nowe linie autobusowe ruszą w Sosnowcu już od czerwca

Już wkrótce na ulicach metropolii pojawią się trzy nowe linie metra. Linia M12 zapewni bezpośrednie połączenie między gminami Wyry i Katowice, M13 będzie kursować między Sosnowiecką Strefą Ekonomiczną a centrum Katowic, a M17 połączy Sosnowiec z Bytomiem, jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego. Autobusy mają rozpocząć kursowanie 3 czerwca. Te trzy nowe linie metra połączą różne śląskie miasta, a w sumie w metropolii planowane są 32 linie metra.

Grzegorz Kwitek, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, twierdzi, że zbliżają się do momentu, w którym wszystkie planowane linie metra będą funkcjonować na terenie metropolii. Wprowadzenie tych linii metra nie tylko usprawniło transport między głównymi miastami i lotniskiem w Pyrzowicach, ale także zminimalizowało wykluczenie komunikacyjne w gminach o wcześniej ograniczonych możliwościach transportu publicznego.

Linia M13 połączy Strefę Ekonomiczną w Sosnowcu z centrum Katowic, ułatwiając dojazd do pracy mieszkańcom Mysłowic i Katowic, w tym mieszkańcom dzielnicy Giszowiec. W Sosnowcu trasa autobusu M13 przebiegać będzie przez dzielnice Niwka, Dańdówka i Bobrek. Jak podaje ZTM, linia będzie kursować co 30 minut w dni powszednie i co godzinę w dni wolne.