Nowe rozkłady jazdy na śląskich kolejach

Koleje Śląskie co roku w okolicach połowy marca wprowadzą nowy rozkład jazdy pociągów, w tym najnowszy rozkład obowiązujący od niedzieli 12 marca. Przewoźnik podał, że w 14 połączeniach są zmiany związane z planowanymi inwestycjami, ale podkreślił, że korekty nie są znaczące. Będą kontynuować prace nad przebudową linii kolejowej do Tarnowskich Gór i stacji Oświęcim. Ponadto dążą do tego, by w maju zakończyć najtrudniejszy etap przebudowy stacji Czechowice-Dziedzice, co pozwoli skrócić czas podróży i przywrócić liczbę połączeń sprzed utrudnień. Informację tę oficjalnie podały Koleje Śląskie.

Koleje Śląskie wprowadziły zmiany, które nie były związane tylko z obecnymi czy przyszłymi inwestycjami. Jak twierdzą przedstawiciele przewoźnika, otrzymali oni informację zwrotną od pasażerów i na podstawie ich wniosków dokonali modyfikacji przystanków pociągu pospiesznego oraz poprawili obsługę trasy Gliwice-Bytom.

Jak informują Koleje Śląskie, przebudowa linii S18 odbywa się zgodnie z wnioskami pasażerów. Chodzi m.in. o kursowanie pociągów w regularnych odstępach czasu oraz modyfikację rozkładu jazdy tak, by dopasować go do rozkładu osób dojeżdżających do i z Gliwic oraz Bytomia Śródmieście. Mimo to na zmiany na tej konkretnej linii wpływ ma również inwestycja, co oznacza, że pociągi będą odjeżdżały z tymczasowego peronu.