Ogrzewany CiepłoBus powraca na ulice Sosnowca od 6 stycznia

Po krótkiej przerwie, od soboty 6 stycznia, tradycyjnie zimą na sosnowieckich ulicach pojawi się znów specjalny CiepłoBus. W tym specjalnym pojeździe mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się ciepłem oraz spożyć gorący posiłek. Ta inicjatywa kierowana jest szczególnie do tych osób, które są w największej potrzebie.

Do uruchomienia projektu „CiepłoBus” po raz kolejny przystąpiły wspólnymi siłami trzy sosnowieckie instytucje: PKM Sosnowiec, Wydział Polityki Społecznej oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia (CUSiW). PKM Sosnowiec dostarczy na ten cel odpowiednio ogrzewany autobus, natomiast zadaniem CUSiW będzie zatroszczenie się o dystrybucję ciepłych posiłków. Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, podkreśla, że celem tej akcji jest pomoc osobom w największej potrzebie, zwłaszcza w nadchodzące chłodne dni. Dla wielu z nich, ta inicjatywa może być jedyną szansą na gorący posiłek w ciągu dnia.

CiepłoBus zaczyna swoją trasę o 15.45, w okolicy ulicy Robotniczej na Konstantynowie. Po pobycie tam przez około pół godziny, rusza w dalszą podróż po kolejnych dzielnicach Sosnowca.

Leszek Falis, dyrektor sosnowieckiego Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia, zapewnia, że w każdym z zaplanowanych miejsc CiepłoBus będzie zatrzymywał się na 30-60 minut. Umożliwi to wszystkim potrzebującym spokojne ogrzanie się i spożycie posiłku. Autobus ma kursować po mieście do północy. Ostatnim przystankiem będzie ogrzewalnia przy ul. Piotrkowskiej 23. Przy zachodzącej potrzebie, CiepłoBus przewozić będzie osoby bezdomne do tej lokalizacji.