Policja w Sosnowcu prowadziła działania "Trzeźwość" aby wyeliminować nietrzeźwych kierowców z ruchu

Podczas wczorajszej operacji na obszarze Sosnowca, funkcjonariusze wydziału ds. ruchu drogowego realizowali działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach pod nazwą „Trzeźwość”. Głównym zamierzeniem tych działań była eliminacja nietrzeźwych kierowców z uczestnictwa w ruchu drogowym, a co za tym idzie – ograniczenie incydentów i wypadków drogowych, w których brali udział. W wyniku tej operacji, zatrzymano 64-letniego mężczyznę, który pod wpływem alkoholu prowadził samochód marki VW, mimo iż nie posiadał prawa jazdy.

Działania podjęte przez policję skierowane były przede wszystkim przeciwko osobom, które znajdując się pod wpływem alkoholu decydują się na jazdę. W ramach operacji, między godzinami 4:00 a 12:00, jedenastu funkcjonariuszy przeprowadziło aż 2555 kontroli trzeźwości. Kontrole te miały miejsce na terenie całego miasta – zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak i na mniej uczęszczanych ulicach w mniejszych dzielnicach. Celem tych działań było przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby incydentów oraz wypadków, w których udział biorą nietrzeźwi kierowcy.

Podczas operacji udało się wyeliminować z ruchu drogowego 64-letniego mieszkańca Sosnowca, który pod wpływem alkoholu prowadził pojazd, mimo braku wymaganych do tego uprawnień. Badanie alkomatem wykazało, że poziom alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu wynosił blisko 2 promile. W trakcie całej akcji ujawniono dwóch kierowców po spożyciu alkoholu, którym natychmiastowo zabroniono dalszej jazdy.