Pomimo protestów nadchodzi rozbiórka wiadukta w Sosnowcu

Mimo sprzeciwu i powszechnego przerażenia wśród mieszkańców Sosnowca, wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego, przecinający linie kolejowe, został w środę, 29 marca, wyłączony z ruchu. Trwa już rozbiórka wiaduktu, a w jego miejsce planuje się postawić nowoczesną konstrukcję stalową. Inwestycję nadzoruje opolska firma Himmel i Papesch. W związku z tym w mieście obowiązują objazdy, autobusy zmieniły swoje trasy, zawieszono też kursowanie tramwajów.

Rozpoczęły się prace przy jednej z najważniejszych inwestycji w Sosnowcu – remoncie wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego. Zmusiło to kierowców podróżujących z południowych dzielnic miasta w kierunku centrum i Zagłębia do szukania tras alternatywnych. Wcześniej trasa ta ułatwiała połączenia między Katowicami, Mysłowicami, Sosnowcem i Dąbrową Górniczą. Zmiany te utrzymają się jednak przez kilka miesięcy, a ich zakończenie przewidywane jest w drugiej połowie 2024 roku.

Zmotoryzowani są niezadowoleni z całkowitego zamknięcia ulicy Wojska Polskiego, ponieważ widać, że alternatywne trasy przeżywają znaczne zatory w godzinach szczytu komunikacyjnego. W mieście dochodzi do zatrzymania począwszy od ronda Ludwika, przechodząc przez ulicę Mikołajczyka, Watową oraz w kierunku Mysłowic i Jaworzna.