Pomoc publiczności poszukiwana: nieznany mężczyzna zaatakował ochroniarza i ukradł towar w sklepie w Sosnowcu

Na koniec ubiegłego roku, dokładnie 30 grudnia, w Sosnowcu przy ulicy Goszczyńskiego doszło do incydentu w jednym z lokalnych sklepów spożywczych. Policjanci z Drugiego Komisariatu w Sosnowcu poinformowani zostali o tym niepokojącym zdarzeniu, w którym to nieznany sprawca zaatakował pracownika ochrony sklepu, próbującego zapobiec kradzieży. Dziś publikujemy portret pamięciowy tego mężczyzny, licząc na pomoc społeczności w identyfikacji jego osoby.

Fotografia ukazuje mężczyznę ubranego w czarną kurtkę i ozdobionego zarostem. W omawianym dniu popełnił on sklepikarską kradzież, polegającą na zabraniu bez zapłaty artykułów chemicznych o łącznej wartości przekraczającej 150 złotych. Pracownik ochrony, który dostrzegł tę sytuację, starał się nie dopuścić do finalizacji tego przestępstwa. Został jednak brutalnie potraktowany przez złodzieja, który po ataku na ochroniarza uciekł ze sklepu razem z nielegalnie zdobytymi produktami. Policja z Sosnowca posiada zdjęcie tego mężczyzny, które udostępniamy publicznie z nadzieją na pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Wszystkie osoby, które dysponują jakimikolwiek informacjami, które mogą przybliżyć do rozwiązania tej sprawy, proszone są o natychmiastowy kontakt z Komisariatem II Policji w Sosnowcu. W tym celu można wykorzystać numer telefonu 47 852 02 00. Gwarantujemy pełną anonimowość wszystkim osobom przekazującym informacje.