Premierowe występy polskiej kadry hokejowej w elicie na Nowym Stadionie Zimowym

Reprezentacja hokejowa Polski po raz pierwszy zaprezentuje się na nowo wybudowanym Stadionie Zimowym w ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Biało-czerwoni, którzy awansowali do hokejowej czołówki, zmierzą się z drużynami z Estonii, Łotwy i Litwy w Turnieju o Puchar Niepodległości od 9 do 11 listopada.

W maju bieżącego roku, nasza narodowa drużyna hokejowa odniosła znaczący sukces, zdobywając drugą lokatę – gwarantującą awans do elity – na turnieju Dywizji IA w angielskim Nottingham. Listopadowy Turniej o Puchar Niepodległości będzie dla kibiców pierwszą okazją, by zobaczyć naszą reprezentację na żywo po tym osiągnięciu. Debiutujący na nowym obiekcie w Sosnowcu Hokejowe Orły są pełne zapału.

Robert Kalaber, selekcjoner drużyny narodowej, podkreśla, że jest to doskonała szansa dla zawodników, by po długiej przerwie pokazać się ponownie na oczach kibiców. Wyraził swoje uznania dla nowoczesności i funkcjonalności Stadionu Zimowego w Sosnowcu, licząc jednocześnie na to, że entuzjaści hokeja zapełnią trybuny i będą silnym wsparciem dla drużyny.

Z Sosnowcem jako miejscem rozpoczynającym przygotowania do najważniejszego wydarzenia w polskim hokeju od ponad 20 lat, kadra narodowa ma poważne plany. W maju 2024 roku, po 22-letniej przerwie, Polacy będą rywalizować z najlepszymi drużynami świata podczas turnieju w Czechach. W grupie B stawią czoła takim potęgom jak Słowacja, Szwecja czy Stany Zjednoczone. Przed tym jednak, czeka ich rywalizacja z Łotwą, Estonią i Litwą w Sosnowcu.

Robert Kalaber wymienia trzy cele, które chcieliby osiągnąć podczas nadchodzącego Turnieju o Puchar Niepodległości – wprowadzenie nowych zawodników do systemu gry, wygranie wszystkich spotkań oraz zapewnienie kibicom wysokiej jakości widowiska hokejowego.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński jest zadowolony, że na nowym obiekcie gościć będą hokeiści. Przypomina, że w Arcerol Mittal Parku już wcześniej występowały reprezentacje koszykarzy i siatkarzy, a także młodzieżowa drużyna piłki nożnej. Nowy Stadion Zimowy to obecnie najbardziej nowoczesne lodowisko w Polsce i prezydent Sosnowca jest przekonany, że Biało-Czerwoni doskonale przygotują się na nim do swoich nadchodzących występów w hokejowej elicie.