Przebudowa stacji Sosnowiec Główny: Częściowe zamknięcie przejścia podziemnego na trzy miesiące

Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe SA (PKP PLK) informują, że od czerwca toczy się intensywna praca na stacji Sosnowiec Główny, skupiająca się przede wszystkim na wymianie torów. Maszyny budowlane, w tym koparki i wiertnice zasypują przestrzeń budowy. Wykonawca zadania do tej pory zdołał usunąć około 3 kilometry starej infrastruktury torowej, przygotowując jednocześnie grunt pod nowe tory. W tym celu do stacji przetransportowano już 25 tysięcy ton tłucznia.

Wejście w kolejne etapy remontu stacji zaplanowane jest na najbliższe dni. Prace skoncentrują się wtedy na przebudowie przejścia podziemnego. Jako pierwszy, jeden z segmentów przejścia zostanie rozebrany, co umożliwi rozpoczęcie budowy nowego segmentu, który będzie wyposażony w windę oraz schody prowadzące na nowo utworzony peron numer 3.

W związku z pracami konieczne są zmiany w organizacji ruchu. Od 2 lipca zostanie czasowo zamknięte wejście do stacji Sosnowiec Główny od strony ulicy Kilińskiego. Perony będą dostępne tylko przez przejście podziemne od strony ulicy 3 Maja. Oznacza to, że mieszkańcy osiedla znajdującego się przy ulicy Kilińskiego będą musieli wybrać alternatywną trasę. Będzie ona prowadziła poprzez ulicę Kilińskiego, wiadukt kolejowy na ulicy Piłsudskiego, aż do centrum miasta wzdłuż ulicy 3 Maja. Te zmiany będą obowiązywały do 2 października tego roku.