atak-w-autobusie

Sosnowiec: Brutalny atak na pasażera autobusu komunikacji miejskiej

W jednym z autobusów komunikacji miejskiej w Sosnowcu doszło do groźnej sytuacji, podczas której młody mężczyzna zaatakował 60-letniego pasażera. Zainstalowane w autobusie kamery zarejestrowały całe zajście, ukazując również kierowcę autobusu, który wykazał się bohaterską postawą. Nagranie dostępne jest w Internecie, a opublikował je sam prezydent Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Do zdarzenia doszło w autobusie komunikacji miejskiej linii M4 w Sosnowcu. Dyżurny policyjny otrzymał zgłoszenie od kierowcy autobusu, że przed chwilą młody mężczyzna zaatakował 60-letniego pasażera, wymierzając mu kopniaka. Kierowca dodał też, że podejrzany jest zamknięty w autobusie.

Nagranie z autobusu ukazuje całe zajście

Na nagraniu widać, jak 20-letni mieszkaniec Sosnowca brutalnie atakuje starszego mężczyznę, wymierzając mu silnego kopniaka. Na sytuację natychmiast zareagował kierowca , który zamknął wszystkie drzwi i skutecznie powstrzymał agresora. Następnie powiadomił o zajściu policję, która szybko zjawiła się na miejscu zdarzenia.

Prezydent Sosnowca – Arkadiusz Chęciński oznajmił, że jest bardzo dumny z zachowania kierowcy i że za tak bohaterską postawę należy mu się atrakcyjna nagroda. Dodał również, że za takie zachowanie zasługuje na duże brawa. Podziękowania dla kierowcy złożyła także córka poszkodowanego, która powiedziała, że nie ma pojęcia, co mogłoby się stać, gdyby w porę nie zareagował.

Mamy jeszcze dla Ciebie artykuł o bohaterskim kierowcy z Gdańska, o którym przeczytasz tutaj: https://gdanskinfo.pl/bohaterski-kierowca-autobusu-odznaczony-przez-prezydent-gdanska/