Sosnowiecki klub karate zdobywa kolejny złoty medal

Florentyna Dadzibug z Sosnowieckiego Klubu Karate zdobyła złoty medal w kategorii kata juniorek na Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów, Młodzieżowców, zapewniając sobie miejsce w reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy na Węgrzech. W turnieju wzięło udział 243 zawodników z 43 klubów, w tym dwóch reprezentantów Sosnowieckiego Klubu Karate. W ramach imprezy odbył się również Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata Open mężczyzn, który odbył się 4 marca w Mielcu.

Florentyna Dzadzibug zaliczyła ostatnio udany występ, mimo że stanęła przed trudną konkurencją. Zwyciężyła, zdobywając złoty medal w kategorii kata juniorek dla Sosnowieckiego Klubu Karate. Zwycięstwo to dało jej również kwalifikację do reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy na Węgrzech. Inna zawodniczka kata juniorek o imieniu Olena dotarła do 1/8 finału. Gratulujemy Florentynie osiągnięć i życzymy powodzenia w nadchodzących mistrzostwach.