Szykują się trudne warunki na drogach w Sosnowcu

Cyklon Piotr przynosi różne zjawiska pogodowe, takie jak zamiecie, śnieżyce, ulewy i burze. Po południu w piątek 3 lutego w miastach Sosnowiec, Będzin, Czeladź i Dąbrowa Górnicza rozpoczęły się intensywne, wilgotne opady śniegu, które z minuty na minutę nasilają się. Drogi są śliskie i zdradliwe, co jeszcze przed południem doprowadziło do kilku kolizji w regionie. Teraz jeszcze bardziej niebezpiecznie jest podczas jazdy samochodem, dlatego mieszkańcy muszą zachować szczególną ostrożność, będąc na drodze. Należy jeździć powoli i ostrożnie. Ogrody działkowe również pokryte są śniegiem, co nadaje im zimowy klimat.

Specjaliści od pogody ostrzegają mieszkańców Zagłębia i południowej części Polski o możliwości wystąpienia intensywnego wiatru i opadów śniegu, wynikających z położenia geograficznego obszaru. Taka ostra pogoda ma się utrzymać do niedzieli.

Na cały Śląsk rozesłano już powiadomienia, w których prognozuje się silny wiatr zarówno z zachodu, jak i z północnego zachodu, o prędkości od 45 km/h do 75 km/h, obowiązujący od godziny 16:00 3 lutego do godziny 7:00 4 lutego.