szermierka

Zagłębiowski Klub Szermierczy zaprasza na zapisy wszystkie dzieci, które chcą nauczyć się szermierki

W ostatnich dniach Zagłębiowski Klub Szermierczy w Sosnowcu ogłosił zapisy na zajęcia z szermierki dla wszystkich dzieci, które chcą spróbować swoich sił w tej coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportowej. Jak na tę chwilę grupa szermierzy obejmuje już 60 uczestników. Jednak klub nie zamierza na tym poprzestać i zaprasza w swoje progi kolejne osoby.

Z racji tego, że szermierka cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem, Zagłębiowski Klub Szermierczy w Sosnowcu postanowił ogłosić nabór w swoje szeregi wszystkich dzieci w wieku 7-13 lat, które marzą o tym, aby nauczyć się władania szpadą, floretem i szablą. Jest to świetna okazja dla początkujących, którzy nigdy jeszcze nie mieli styczności z tą widowiskową dyscypliną.

Trener w Zagłębiowskim Klubie Szermierczym, Dominik Grzegorz poinformował, że na zajęcia może zapisać się każde dziecko – niezależnie od poziomu swoich szermierczych umiejętności. A to dlatego, że na początku liczą się przede wszystkim dobre chęci i pragnienie odkrycia sekretów szermierki. Zajęcia zaplanowane są po południu, dzięki czemu nie będą kolidować z grafikiem lekcji w szkole.

Zajęcia szermiercze ze szpady, szabli i floretu

Na zajęcia w Zagłębiowskim Klubie Szermierczym można uczęszczać dwa razy w tygodniu: w poniedziałki w godz. 17:30-19:00 oraz we czwartki w godz. 16:30-18:00. W ramach treningu dzieci będą uczyć się, jak posługiwać się szablą, szpadą i floretem. A z racji tego, że jest to niebezpieczna broń, każdy uczestnik będzie miał na sobie specjalny strój ochronny i maskę, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo podczas zajęć.

Jak dodał trener z sosnowieckiego klubu, ani dzieci, ani rodzice nie muszą martwić się zakupem strojów, ponieważ cały sprzęt zapewnia wyposażenie klubu. Oczywiście można zakupić własny strój. Jednak na początek zwykły strój sportowy i buty zmienne zupełnie wystarczą.

A jeśli szukasz rozrywki w postaci atrakcji i zabytków Sosnowca, tutaj znajdziesz szczegółową listę.