teatr

Zwiedzanie Teatru Zagłębia w ramach spaceru teatralnego „Sekrety i Historia Teatru Zagłębia”

Już dzisiaj o godzinie 17:00 odbędzie się kolejna edycja spaceru teatralnego, podczas którego aktorzy będą oprowadzać uczestników po budynku Teatru Zagłębia. Rozrywkowo-edukacyjna przechadzka potrwa około 90 minut, a gośćmi specjalnymi będą aktorzy sosnowieckiego teatru – Przemysław Kania i Agnieszka Bałaga-Okońska.

Dnia 17 czerwca o godzinie 17:00 przy ulicy Teatralnej 4 na parkingu przy Teatrze Zagłębia w Sosnowcu nastąpi zbiórka uczestników, którzy wezmą udział w spacerze teatralnym. W trakcie wydarzenia mieszkańcy miasta będą zwiedzać 125-letni budynek Teatru Zagłębia, a towarzyszyć im będą aktorzy sosnowieckiej sceny teatralnej.

Zachwycająca wystawa z okazji Jubileuszu 125-lecia

W trakcie zwiedzania obiektu mieszkańcy Sosnowca będą mieli okazję zapoznać się z bogatą historią teatru oraz osobami, które znacznie przyczyniły się do rozwoju tej instytucji. Grupa spacerowa odwiedzi różne pomieszczenia teatralne, które na co dzień nie są dostępne dla widzów, m.in. pracownie teatralne i pomieszczenia produkcyjne. Ponadto, będzie można także sprawdzić atrakcyjną ekspozycję z okazji Jubileuszu 125-lecia, którą udostępniono w teatralnej Niegalerii.

Spacerem teatralnym będzie kierował Michał Braga – aktor sosnowieckiej sceny teatralnej. Natomiast organizatorem wydarzenia są Teatr Zagłębia w Sosnowcu oraz Fundacja Szafa Gra w Ornontowicach. Udział w spacerze teatralnym jest bezpłatny.