43 nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez śląską administrację skarbową

Na terenie kilku miast województwa śląskiego, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podjęli decyzję o likwidacji 11 miejsc, w których znaleziono nielegalne automaty do gier. W wyniku tych działań, przeprowadzonych przez służby KAS, zabezpieczono łącznie 43 automaty do gier i ponad 46 tysiące złotych w formie gotówki.

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skupiło się na 11 lokalizacjach w regionie – czterech w Siemianowicach Śląskich, trzech w Rudzie Śląskiej, dwóch w Będzinie i po jednym w Chorzowie oraz Sosnowcu. Najwięcej nielegalnej działalności odnotowano w Siemianowicach Śląskich (13 automatów), Rudzie Śląskiej (11 automatów) oraz Będzinie (10 automatów).

Katarzyna Klos, rzecznik prasowy śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, informuje, że dziesięć osób zostało zatrzymanych podczas operacji. Wszystkie osoby podejrzane zostały postawione przed zarzutami organizowania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Według Katarzyny Klos, funkcjonariusze przeprowadzili kontrolne gry na zabezpieczonych 43 automatach, które potwierdziły ich hazardowy charakter. Dodatkowo w trakcie działań, służby zajęły telefony komórkowe, karty SIM, klucze serwisowe oraz dokumentację. Złapano również ponad 46 tysięcy złotych w gotówce.

Postępowanie dotyczące organizowania nielegalnych gier hazardowych będzie prowadzone przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rudzie Śląskiej.

KAS przypomina o konsekwencjach związanych z prowadzeniem nielegalnej działalności hazardowej. Organizowanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującemu prawu jest przestępstwem karalnym grzywną i pozbawieniem wolności do 3 lat. Właściciele lokali, w których oferowane są te gry, a także organizatorzy nielegalnych gier na automatach mogą być ukarani finansowo do kwoty 100 tysięcy złotych za każdy nielegalny automat.