Rozpoczęcie ostatniego etapu budowy osiedla "Kwiatowa Dolina" w Sosnowcu zakończy się w 2025 roku

W mieście Sosnowiec, działania koncentrują się na finalnym, czwartym etapie realizacji kompleksu budynków mieszkalnych o nazwie „Kwiatowa Dolina”. Każda z jednostek osiedla oferuje 110 m kwadratowych powierzchni użytkowej. Wykonawca projektu otrzymał termin 12 miesięcy na ukończenie prac, licząc od momentu podpisania umowy.

Inwestycja w przestrzeni miasta przy ulicy Rydza-Śmigłego jest prowadzona etapowo, a pierwsze budynki zostały przekazane do użytku w 2021 roku. Budynki są jednokondygnacyjne z wykorzystanym poddaszem, bez piwnic, ale za to z wbudowanym pojedynczym garażem. Dodatkowo, zaplanowano miejsca parkingowe dla mieszkańców.

Ostatni etap projektu ruszył pełną parą po otwarciu ofert 8 marca. Niedługo później, miejscowe władze ogłosiły, że firma Monterin Władysław Korlacki z Katowic będzie odpowiedzialna za realizację projektu. Całość zamknęła się w kwocie 5,95 milionów złotych. W ramach ostatniego etapu powstaną dodatkowe 10 budynków, które uzupełnią zespół 22 garaży i 15 miejsc parkingowych. Ostateczne prace nad inwestycją planowane są do połowy 2025 roku.

Przyszli nabywcy otrzymają nieruchomości w stanie deweloperskim, zgodnym z najwyższymi standardami budownictwa energooszczędnego – zapewniał Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta Sosnowca.

Warto podkreślić, że spółka MZBM-TBS równolegle prowadzi budowę dwóch innych budynków mieszkalnych przy ulicy Żelaznej. Każda z tych jednostek będzie składała się z 34 lokali mieszkalnych. W ramach tej inwestycji przewidziano także utworzenie pięciu mieszkań przystosowanych dla osób niepełnosprawnych lub rodzin mających dziecko z niepełnosprawnością. Planowany jest także parking na 108 samochodów, a dodatkowo 14 miejsc z niebieskimi kopertami. Na parterach budynków znajdą się lokale usługowe, a całość uzupełnią dwa place zabaw. Wszystko powinno być gotowe w połowie 2024 roku.