Bezpieczeństwo najmłodszych w rękach sosnowieckiej policji

w ostatni czwartek, zaprawieni w bojach policjanci z Sosnowca postanowili odwiedzić Przedszkole Miejskie nr 19, by przekazać najmłodszym istotne lekcje z zakresu bezpieczeństwa. Wizyta funkcjonariuszy w miejscu, gdzie na co dzień bawią się maluchy, miała za zadanie uświadomić dzieciom nie tylko role stróżów prawa, ale także podstawowe zasady bezpiecznego zachowania.

Niezapomniane dla przedszkolaków okazało się bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami policji. Dzieci, pełne ciekawości i entuzjazmu, z zainteresowaniem zadawały pytania dotyczące codziennej pracy mundurowych. Wzbudziło ich szczególną fascynację bliskie zapoznanie się z motocyklem oraz radiowozem służbowym.

W trakcie spotkania, jedna z oficerów drogówki, której miejsce pracy to sosnowiecka komenda, przybliżyła maluchom zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci dowiedziały się, jak należy prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie poruszać się na rowerze. Policjantka podkreśliła również, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych i korzystanie z ochraniaczy.

Podczas edukacyjnej wizyty, przedszkolaki zostały także poinformowane o numerach alarmowych. Mundurowa wyjaśniła, kiedy i w jakich sytuacjach powinny informować odpowiednie służby. Jak na dzieci przystało, chętnie odpowiadały na pytania officerki i pozowały do pamiątkowych zdjęć.