Darmowe seanse animacji dla najmłodszych w Zagłębiowskiej Mediatece – zimowy urlop z biblioteką

Zagłębiowska Mediateka ma przyjemność zaprosić dzieci i ich opiekunów na darmowe seanse filmów animowanych, opowiadających historie detektywistyczne psa i jego zgrai przyjaciół. Pokazy odbędą się 30 stycznia oraz 2, 6 i 9 lutego o godzinie 11.00.

Seans dla całej rodziny, które są częścią programu ferii zimowych 2024, zaplanowane są do odbycia się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki, mieszczącej się przy ulicy Kościelnej 11 w Sosnowcu. Informujemy, że dostęp do Auli będzie możliwy pół godziny przed początkiem seansu i kwadrans po jego rozpoczęciu. W przypadku frekwencji przekraczającej pojemność Auli (200 miejsc), organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia drzwi i odmowy wstępu na pokaz. Dlatego zachęcamy do punktualności i prosimy o wyrozumiałość.

Repertuar jest następujący:

30.01 – Pies-detektyw w towarzystwie swoich przyjaciół decyduje się na podróż na Hawaje, aby wziąć udział w zawodach surfingowych. Niestety, niespodziewany wybuch wulkanu i tajemnicze zniknięcie jednej z uczestniczek zawodów zmusza naszych młodych detektywów do rozpoczęcia nowego śledztwa. Sprawa staje się bardziej skomplikowana, gdy na ich drodze pojawia się demon hawajski Łiki-Tiki. Czas trwania pokazu to 1:11:00.

2.02 – Młodzi detektywi po wygranej w loterii udają się w kosmiczną podróż na pokładzie nowego, luksusowego statku pewnego miliardera. Wszystko idzie dobrze, dopóki obce siły nie rozbijają statku, co zmusza załogę do lądowania na ciemnej stronie księżyca. Czas trwania pokazu to 1:12:00.

6.02 – Po wielu śledztwach i przygodach, pies-detektyw i jego drużyna stają przed największym wyzwaniem. Ktoś próbuje uwolnić psa Cerbera z zaświatów! Naszym młodym detektywom udaje się zapobiec globalnej „apsokalipsie”, podczas której odkrywają tajemnice z przeszłości swojego psiego przyjaciela i dowiadują się o jego przeznaczeniu – bardziej wspaniałym niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Czas trwania pokazu to 1:33:00.

9.02 – W tej epickiej sagi o czarodziejach, rycerzach, smokach… i najsłynniejszym psie-detektywie, udajemy się na dwór króla Artura. Zła czarodziejka stara się przejąć władzę w Camelot. Król Artur potrzebuje pomocy naszych ulubionych detektywów, aby ocalić swój tron. Ale czy ich heroiczne wysiłki wystarczą, aby król mógł zachować koronę? Czas trwania pokazu to 1:12:00.