Dwaj Gruzini zatrzymani za brutalne napadnięcie i okradzenie 30-letniego Ukraińca: grozi im do 12 lat więzienia

Policjantom z Wydziału Kryminalnego działającym przy Komisariacie I udało się jeszcze w dniu otrzymania zgłoszenia, zatrzymać parę mężczyzn pochodzących z Gruzji. Byli oni odpowiedzialni za przeprowadzenie rozbóju na 30-letnim obywatelu Ukrainy, od którego skradziono dwa aparaty telefoniczne. Wobec sprawców tego czynu, może zostać wymierzona kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Informacja o tym incydencie nadeszła wczoraj w godzinach popołudniowych, gdy dyżurny służący w Komisariacie I otrzymał zgłoszenie od poszkodowanego 30-letniego Ukraińca. Z treści zgłoszenia wynikało, że został on zaatakowany w hotelu, gdzie skradziono mu dwa telefony komórkowe. Zeznania poszkodowanego wskazywały na to, że do jego pokoju wtargnęło dwóch intruzów. Po tym jak odmówił on wydania im pieniędzy, napastnicy doszli do przemocy fizycznej – kopali go i uderzali pięściami po twarzy, jednocześnie zabierając mu telefony.

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia i zarejestrowaniu rysopisu sprawców od poszkodowanego, funkcjonariusze udali się do wskazanego hotelu. Tam zdołali zatrzymać dwóch mężczyzn pochodzących z Gruzji i odzyskać skradzione wcześniej telefony. Sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności sądowej, gdzie za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.