Działania "Trzeźwość" na drogach Sosnowca

W ostatni poniedziałek, służby porządkowe z Sosnowca przeprowadziły rutynowe czynności w ramach operacji „Trzeźwość”. Głównym założeniem tej operacji było wyeliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy podjęli ryzykowną decyzję o prowadzeniu pojazdów pod wpływem substancji odurzających lub alkoholu. W efekcie przeprowadzonych działań, dwa osoby, które zignorowały prawo i zdrowy rozsądek, zostały zatrzymane przez policję.

Celem takich działań jest minimalizowanie ryzyka wystąpienia wypadków poprzez eliminację kierowców będących pod wpływem środków odurzających lub alkoholu. Wynika to z faktu, że często to właśnie osoby nietrzeźwe są sprawcami kolizji i wypadków na drogach. W działaniach, które miały miejsce w poniedziałek, uczestniczyło 10 policjantów z sosnowieckiego oddziału drogówki. Funkcjonariusze przeprowadzili łącznie blisko 630 testów na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niestety, dwójka kierowców zdecydowała się na jazdę po spożyciu alkoholu. Pierwszy z nich, 49-letni mieszkaniec Będzina, został zatrzymany na ulicy Grota-Roweckiego. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w jego organizmie. Druga sytuacja miała miejsce wcześnie rano na ulicy Rydza-Śmigłego, gdzie 37-letnia kobieta prowadząca samochód miała w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu.

Wszyscy musimy pamiętać, aby nigdy nie siadać za kierownicą po spożyciu alkoholu. Warto przypomnieć, że każdy z nas może skontrolować stan swojej trzeźwości w najbliższym komisariacie policji.