Kierowca pod wpływem alkoholu zatrzymany dzięki odpowiedzialnej postawie świadka

Interwencja jednego z mieszkańców Sosnowca pozwoliła na szybkie wyprowadzenie z ruchu nietrzeźwego kierowcy. Policjanci, którzy zostali powiadomieni o sytuacji, przeprowadzili badania alkoholowe, które wykazały obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego. Ten 67-letni mężczyzna usłyszał już oficjalne zarzuty.

Informację o niepokojącym zachowaniu kierującego samochodem otrzymali policjanci z Sosnowca. Na miejscu czekał już na nich świadek zdarzenia. W jego relacji wyjaśnił, że podczas jazdy ulicą Lenartowicza natknął się na pojazd poruszający się całą szerokością jezdni. Observując podejrzane manewry kierowcy, doszedł do wniosku, że ten może być pod wpływem alkoholu. Zdecydował więc zablokować mu drogę i odebrać kluczyki do samochodu. Cały przebieg zdarzeń zgłosił następnie służbom mundurowym.

Policjanci szybko potwierdzili prawdziwość obaw świadka – 67-latek nie był trzeźwy. Wstępne badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sosnowiczanin usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policja składa podziękowania dla świadka za odpowiedzialną i szybką reakcję. Jednocześnie apeluje o to, by nigdy nie decydować się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.