Metamorfoza Parku Tysiąclecia w Milowicach

Trwają właśnie prace w parku przy ul. Baczyńskiego – na terenie dzielnicy Milowice. Pojawiają się nowe chodniki i staw a tereny zielone są porządkowane.

Park już od dłuższego czasu potrzebował rewitalizacji. Choć był popularny wśród mieszkańców dzielnicy, to jednak stał się zaniedbany. Zaczęła zarastać, nie pojawiały się tu żadne nowe rabaty, pojawiały się także śmieci i szkody. Remont ma to zmienić.

Rewitalizacja całkowicie odmieni park. Pojawią się tu nowe ścieżki pokryte kostką brukową. Pojawią się też ścieżki edukacyjne – dla dzieci i dorosłych. Przy ścieżce dla dorosłych pojawią się tablice opisujące przyrodę. Przy ścieżce dla dzieci postawione będą budki dla  ptaków i inne elementy, które pomogą poznać lepiej przyrodę. Wykopywany jest także duży staw. Zmienią się także rosnące tu rośliny. Usunięte zostaną te, które nie są pożądane – nie są gatunkami rodzimymi. Zastąpią je gatunki z terenów Polski. W parku pojawi się aż 11 tysięcy nowych drzew.

W parku pojawi się też nowe oświetlenie, elementy małej architekty oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja jest częścią większego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej.