Mężczyzna skradł towar i zaatakował pracownicę sklepu. Grozi mu do 10 lat więzienia

W Sosnowcu doszło do zdarzenia, w którym mężczyzna został aresztowany po tym, jak ukradł towar ze sklepu spożywczego i zaatakował pracownicę ochrony próbującą zatrzymać go przed ucieczką. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Ten konkretny incydent miał miejsce w jednym z miejscowych sklepów spożywczych, znajdującego się przy ulicy 1 Maja. Mężczyzna, będący klientem sklepu, postanowił przywłaszczyć sobie nieopłacone produkty, ukrywając je w swoim plecaku. Próba ucieczki z miejsca przestępstwa została jednak szybko udaremniona przez czujną pracownicę ochrony, która starała się go powstrzymać.

Na drodze stanął mu jednak agresywny złodziej, który zaatakował kobietę próbującą go zatrzymać. Ta nieprzewidywalna konfrontacja odbyła się na widoku policji wywiadowczej z Sosnowca, która natychmiast podjęła działania, obezwładniając mężczyznę. Następnie funkcjonariusze potwierdzili, że w plecaku mężczyzny faktycznie znajdowały się skradzione produkty spożywcze.

Mimo ataku ze strony mężczyzny, 37-letniej pracownicy ochrony na szczęście nic się nie stało. Złodziej, który okazał się być 20-latkiem, został natychmiast aresztowany i przetransportowany do aresztu policyjnego. Teraz za kradzież z użyciem siły grozi mu surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności.