Modernizacja infrastruktury sportowej w Sosnowcu: Trzy szkoły otrzymają nowoczesne hale

Rok 2022 przyniesie radosne zmiany dla uczniów trzech sosnowieckich placówek edukacyjnych. Na terenie ich szkół zostaną wzniesione nowoczesne, multifunkcjonalne hale sportowe. Pojawienie się tych obiektów to efekt realizacji projektu Olimpia, którego wartość oszacowano na kilkanaście milionów złotych.

Sosnowiecka młodzież ze szkół zlokalizowanych w Milowicach, Starym Sosnowcu i Klimontowie będzie mogła korzystać z nowych hal. Każdy obiekt będzie wyposażony w uniwersalne boisko o rozmiarach 20 m x 40 m oraz sanitariaty – informuje z entuzjazmem Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta Sosnowiec.

Jednym z obiektów do modernizacji jest Szkoła Podstawowa nr 12 przy ulicy Baczyńskiego w Milowicach. Planowany obiekt zastąpi obecne boisko z nawierzchnią poliuretanową, które również przejdzie remont. Ten sam typ nawierzchni zostanie użyty podczas budowy dwóch pozostałych hal.

Budowa innych hal – przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 (ul. Piłsudskiego, Stary Sosnowiec) i przy Szkoła Podstawowa nr 25 w Klimontowie – może okazać się nieco bardziej skomplikowana. W tych miejscach konieczne będzie usunięcie betonowej nawierzchni, na której obecnie znajdują się boiska, zanim rozpoczną się prace budowlane.

Wyróżnikiem tych inwestycji będą mobilne, wirtualne strzelnice laserowe, każda z czterema stanowiskami strzeleckimi. Te rozkładane instalacje będą mogły być ustawiane bezpośrednio na hali podczas zajęć strzeleckich.

Pieniądze na modernizację infrastruktury sportowej pochodzą częściowo z dofinansowania od Ministerstwa Sportu i Turystyki, który przekazał na ten cel prawie 7 milionów złotych. Jak wyjaśnia prezydent Chęciński, pomimo że przetarg jeszcze nie został rozstrzygnięty, już teraz można mówić o dużym zainteresowaniu inwestycją. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to całość projektu powinna zamknąć się w kwocie około 15 milionów złotych. To oznacza, że miasto z własnego budżetu dołoży około 8 milionów złotych.