Najlepszy klub szermierczy – treningi już się rozpoczęły!

Szermierka jest bardzo trudnym i wymagającym treningów sportem. Im wcześniej zostaną zaczęte, tym z czasem będzie coraz łatwiej. W Zagłębiowskim Klubie Szermierczym ciągle przyjmowane są nowi, młodzi zawodnicy. Trenują w nim najlepsi zawodnicy.

Rekrutacja w Zagłębiowskim Klubie Szermierczym

Klub Szermierczy w Sosnowcu powstał w 2014 roku i jest jednym z najlepszych w Polsce. Trenuje tutaj około 70 osób, od najmłodszych osób po seniorów (23 lat wzwyż). Ciągle trwa nabór najmłodszych.

W okolicach wakacji jest prowadzony nabór. W tym roku był on 7 września, ale ciągle jest możliwość zapisu. Zdarza się, że często dzieci chcą dołączyć w sezonie, co nie jest problemem. Prezes Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego w Sosnowcu oraz prezes Śląskiego Związku Szermierczego w Katowicach serdecznie zapraszają do zapisów.

Pomimo koronawirusa, w tym roku było i jest duże zainteresowanie klubem. Zapewne dzieje się tak ze względu na jego ogromne osiągnięcia. W poprzednim roku klub szablowy w Sosnowcu zdobył aż 16 medali Mistrzostw Polski w przeróżnych kategoriach wiekowych.

Trening szermierczy od najmłodszych lat

Treningi odbywają się w Zagłębiowskim Klubie Sportowym przy ulicy Żeromskiego. Dwa razy w tygodniu odbywają się treningi dla najmłodszych, a pozostałe grupy wiekowe trenują pięć dni w tygodniu. W klubie szkoli czterech szermierczych trenerów oraz Pani trener od merytoryki.

Dzieci uczą się podczas zabawy ze sobą przy pomocy plastikowych szabelek. Pierwszą nauką jest krok szermierczy. Ci, którzy opanowali ten krok, walczyli i umiejętnie posługują się szablą, treningi mają rozpisywane przez trenerów. W obu przypadkach trening rozpoczynany jest rozgrzewką, zazwyczaj grą w hokeja, czy piłką ręczną.

Zakończeniem sezonu są Mistrzostwa Polski, jednak po nich szermierze trenują, aż do zakończenia roku szkolnego.

Puchar Świata w Sosnowcu

Ze względu na bardzo dobrą opinię Klubu również u Światowej Federacji Szermierczej co roku odbywa się w nim Puchar Świata.

W tym roku Puchar Świata w Szabli Juniorów – największy i najliczniejszy na świecie planowany jest pod koniec listopada, jeżeli pozwoli na to obecna sytuacja w kraju.