Napadli i okradli bezbronnego seniora – sprawcy już zatrzymani

Niedawno doszło do brutalnego napadu na 61-letniego mężczyznę w jego własnym domu. Sprawcami zdarzenia była para – 42-letni mężczyzna oraz kobieta w wieku 24 lat. Ofiara została zaatakowana i okradziona, ale sprawcy nie uniknęli odpowiedzialności, zostali bowiem ujęci przez policję jeszcze tego samego dnia.

O rozboju Komenda Miejska Policji w Sosnowcu informowała 29 sierpnia. Zostało przekazane, że zarówno czynność zatrzymania jak i identyfikacji sprawców rozboju odbyły się tego samego dnia.

Sprawa wyszła na jaw dzięki zgłoszeniu pokrzywdzonego seniora, które złożył w Komisariacie V w Sosnowcu. 61-latek opowiedział o dwóch osobach, które pojawiły się w drzwiach jego mieszkania przy ulicy Saperów. Gdy gościom udało się wejść do domu, zaczęli stosować siłę względem starszego mężczyzny. W efekcie zrabowano cenne przedmioty – laptop, telefon komórkowy oraz biżuterię.

Ustalenie tożsamości złodziei nastąpiło w tym samym dniu, kiedy pokrzywdzony zdecydował się zgłosić sprawę. Sprawcami okazali się 42-letni mężczyzna i 24-letnia kobieta. Oboje zostali zatrzymani, a zarzuty dotyczące rozboju zostały im już postawione. Warto również dodać, że policjantom udało się odzyskać skradziony laptop.

Za sprawą śledztwa wyszło na jaw, że to nie pierwszy raz, kiedy 42-letni mężczyzna ma do czynienia z prawem. Na jego koncie figuruje już wcześniejsza kara. Prokurator nadzorujący sprawę zdecydował o wniosku o tymczasowy areszt dla tego mężczyzny. Sądzono go w sosnowieckim sądzie, który przychylił się do wniosku prokuratora. W rezultacie najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie, natomiast jego wspólniczka została objęta policyjnym dozorem.