Nowe bloki przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego w Sosnowcu: SIM Zagłębie i miasto zapraszają przyszłych najemców

Planowane jest rozpoczęcie budowy dwóch nowych bloków mieszkalnych na ulicy Hubala-Dobrzańskiego w Sosnowcu. Prace mają ruszyć na początku nadchodzącego roku, lecz już teraz wszyscy zainteresowani zamieszkaniem w tych nowoczesnych budynkach są zachęcani do uczestniczenia w spotkaniach informacyjnych. Pierwsze z nich odbędzie się już w nadchodzący poniedziałek, 20 listopada.

Inwestycja mieszkaniowa realizowana na gruncie przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego jest wynikiem kooperacji pomiędzy miastem a spółką SIM Zagłębie, która jest jednym z 30 podmiotów na terenie całego kraju angażujących się w rządowy program budownictwa mieszkaniowego. Do tej pory współpraca z SIM Zagłębie zaowocowała partnerstwem z 12 gminami z województwa śląskiego oraz małopolskiego, takimi jak Będzin, Bobrowniki, Czeladź, Chrzanów, Ogrodzieniec, Sosnowiec, Siewierz, Szczekociny, Wojkowice, Psary, Poręba, Libiąż.

Projekt zakłada powstanie dwóch budynków wielorodzinnych, w których łącznie będzie się znajdować 94 lokale mieszkalne. Przy konstrukcji planowanych jest wykorzystanie prefabrykowanych materiałów, które gwarantują zredukowane zużycie energii i zmniejszenie kosztów produkcji i eksploatacji. Dodatkowo, na dachach mają pojawić się odnawialne źródła energii w postaci paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła, a także najnowocześniejsze technologie termoizolacji obiektu. Każdy z budynków zostanie wyposażony w wózkownię/rowerownię oraz komórki lokatorskie, których liczba ma odpowiadać ilości mieszkań.