Podczas rutynowych działań policji w Sosnowcu, dwóch kierowców zatrzymano za jazdę "pod wpływem"

Podczas przeprowadzanych wczoraj na terenie Sosnowca rutynowych działań policyjnych oznaczonych nazwą „Trzeźwość”, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego dokonali kontroli trzeźwości prawie 650 kierowców. Niestety, wśród skontrolowanych znalazło się dwóch kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

Te regularne działania są prowadzone przez sosnowiecką policję z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Celem operacji „Trzeźwość” jest redukcja liczby kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem substancji odurzających lub alkoholu. Dzięki tym działaniom, jak również dzięki rosnącej świadomości kierujących, coraz mniej osób nietrzeźwych jest zatrzymywanych za kółkiem. Konsekwencją tego jest również obniżka liczby wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.

Osiem policjantów brało udział w tych działaniach, mając na celu wykrycie i zatrzymanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego przez przeprowadzanie badań trzeźwości. W ramach działań, funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 650 testów na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety, odkryli dwóch kierowców będących pod jego wpływem.