Policja edukowała dzieci w szkołach – wykłady o bezpieczeństwie

Wierząc, że najlepszym sposobem na uniknięcie zdarzeń jest podjęcie działań profilaktycznych, policjanci z Komisariatu II w Sosnowcu odwiedzili Szkołę Podstawową nr 18, aby edukować uczniów w zakresie bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Tematyka dotyczyła zarówno zabaw na świeżym powietrzu, jak i tego, jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W tym roku ferie zimowe w województwie śląskim przypadają na późniejszą część stycznia. Oznacza to, że najmłodsi będą mieli więcej czasu niż zwykle na świeżym powietrzu, na zabawach i podróżach. Dlatego funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Sosnowcu wyszli naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych mieszkańców miasta i planują seminarium informacyjne na temat podejść do zachowania bezpieczeństwa podczas ferii. Policjanci dzielnicowi asp. Kacper Woźniak oraz mł. asp. Albert Olejarz przypomnieli najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej nr 18, że racjonalne myślenie i odpowiedzialność pozwolą uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń.

W trakcie zimy policjanci przypominają przede wszystkim o tym, że spędzając czas na świeżym powietrzu, należy zadbać o odpowiednie ubranie – odzież dostosowana do pogody pomoże uniknąć hipotermii.