Poszukiwany od 2003 roku oszust w końcu zatrzymany

Po długotrwałych poszukiwaniach, trwających aż 20 lat, w Sosnowcu został wreszcie zatrzymany 45-letni mężczyzna. Był on ścigany od 2003 roku za oszustwa. Policja podała, że podejrzany nie spodziewał się aresztowania i była dla niego to całkowita niespodzianka.

Mężczyzna był obiektem intensywnych poszukiwań prowadzonych przez policję, co potwierdził podkomisarz Przemysław Ratajczyk, funkcjonariusz biura prasowego dolnośląskiej policji. 45-latek był ścigany od 2003 roku za przestępstwo oszustwa. Wobec mężczyzny wydano Europejski Nakaz Aresztowania i pięć listów gończych – podał oficer.

Aresztowanie dokonali policjanci z Trzebnicy oraz Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zatrzymanie nastąpiło w Sosnowcu, w województwie śląskim.

Ratajczyk ujawnił również, że podczas ustalania miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny, zastosowano „najbardziej zaawansowane metody pracy operacyjnej”. 45-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Sosnowcu w poniedziałek rano. Policjant potwierdził, że aresztowanie było dla mężczyzny pełnym zaskoczeniem.