Tragiczny pożar w Sosnowcu – dwie osoby ewakuowane, jedna z nich hospitalizowana

W wyniku wybuchu ognia, do którego doszło w środę 20 września w jednym z mieszkań na ulicy Dalekiej w Sosnowcu, dwie osoby zostały ewakuowane. Niestety, jedna z osób, która porusza się na wózku inwalidzkim, odniosła poparzenia i musiała zostać przetransportowana do szpitala.

Początkowo pożar wybuchł w kuchni mieszkania, po czym szybko rozszerzył się na inne pomieszczenia. Trudnych chwil doświadczyli mieszkańcy bloku przy ulicy Dalekiej w Sosnowcu, gdzie ten nieszczęśliwy incydent miał miejsce.

Młodszy brygadier Tomasz Dejnak, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, przekazał informacje o tragedii. Zgodnie z jego relacją, jedna z osób poszkodowanych poruszała się na wózku inwalidzkim. Ta osoba doznała poparzeń i musiała być przewieziona do szpitala. Drugą osobę, która była na balkonie podczas wybuchu ognia, ewakuowano za pomocą drabiny mechanicznej.

Kuchnia mieszkania została całkowicie zniszczona przez ogień, a reszta pomieszczeń uległa częściowemu zniszczeniu. Przyczyny i okoliczności wybuchu pożaru są jeszcze badane i zostaną wyjaśnione w trakcie śledztwa.