Rozpowszechnianie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej podczas spotkania edukacyjnego w Sosnowcu

Z wielką przyjemnością pragniemy przekazać zaproszenie od Prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego, który organizuje spotkanie edukacyjne na temat profilaktyki zdrowotnej. Wydarzenie jest realizowane przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i FUNDACJI UNIA BRACKA, z myślą o mieszkańcach Sosnowca.

Zaplanowane spotkanie odbędzie się 15 lutego 2024 roku, w godzinach od 10:00 do 12:30. Miejscem, gdzie będziemy mogli się spotkać jest Sala Widowiskowo-Koncertowa „Muza” nosząca imię Władysława Szpilmana, położona przy ulicy Warszawskiej 2 w Sosnowcu.

W pierwszej godzinie spotkania, tj. od 10:00 do 11:00, uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z trzech różnych badań profilaktycznych, które będą realizowane na dwóch stanowiskach. Pierwsze stanowisko będzie oferowało dwa rodzaje badań:

Na pierwszym stanowisku zostaną przeprowadzone badania w ramach profilaktyki kardiologicznej, które będą polegały na pomiarach ciśnienia krwi oraz przedstawieniu nowej metody leczenia schorzeń kardiologicznych w ramach poradni POZ, której nazwa brzmi „Opieka koordynowana program kardiologiczny”.

Równocześnie na tym samym stanowisku będzie oferowana profilaktyka diabetologiczna, która obejmować będzie pomiary poziomu glukozy we krwi oraz zapoznanie uczestników z nową formą terapii schorzeń diabetologicznych w poradni POZ pod nazwą „Opieka koordynowana program diabetologiczny”.

Na drugim stanowisku natomiast, planowane są badania spirometryczne, które mają na celu ocenę objętości i pojemności płuc, a więc skierowane są ku identyfikacji potencjalnej choroby płuc.

Kolejna część spotkania, między godzinami 11:00 a 12:30, zostanie przeznaczona na wykład dr n. med. Marka Kowalczyka pod tytułem „Jak ustrzec się przed nowotworem?”.