Jak pozbyć się odpadów po remoncie w Katowicach? Wywóz gruzu i nie tylko

Odpowiednie gospodarowanie odpadami to jedno z największych wyzwań współczesności. Wiele osób zastanawia się, jak należy się pozbywać odpadów budowlanych i poremontowych. Nie wolno takich odpadów wyrzucać na śmietnik. Trzeba znaleźć rozwiązanie, które będzie korzystne finansowo i zgodne z prawem. W Katowicach możesz się pozbyć gruzu i odpadów po remoncie, zamawiając kontener na gruz. Wyjaśniamy, na czym polega ta usługa i jakie są jej zalety.

Wywóz gruzu Katowice – jaki kontener zamówić?

Podczas przeprowadzania remontu lub modernizacji budynku powstaje przede wszystkim gruz, ale też inne odpady. Należy pamiętać, że do każdego rodzaju odpadów przeznaczony jest inny kontener. Koniecznie musisz zamówić kontener na gruz, do którego możesz wyrzucić gruz ceglany, beton, glebę, dachówki, mury czy tynk.

Kontener na gruz (Katowice i okolice) można wynająć w różnych wariantach. Dostępne są pojemności od 2 m³ do 36 m³. Musisz więc przeanalizować, ile mniej więcej powstanie gruzu podczas remontu. Nie musisz się jednak martwić, gdyż zapełniony kontener zostanie niezwłocznie odebrany, a firma podstawi nowy.

Wywóz gruzu (Katowice i okolice) to kompleksowa usługa, polegająca na wynajęciu wybranego kontenera, podstawieniu go w umówione miejsce, a następnie odebraniu gruzu i utylizacji odpadów (np. utylizacja papy). Firma oferuje nie tylko wywóz gruzu Katowice to miasto, gdzie bez problemu zamówisz kontener również na inne odpady.

Wynajem kontenerów – Katowice i województwo Śląskie

Jak wspomnieliśmy, dostępne są różne rodzaje kontenerów. Musisz dobrać odpowiedni kontener do rodzaju odpadów. Firma wynajmująca kontenery ma swojej ofercie takie pojemniki na odpady jak:

  • Kontener na gruz
  • Kontener na odpady wielkogabarytowe (tak zwany kontener na gabaryty)
  • Kontener na papę
  • Kontener na zmieszane odpady budowlane
  • Kontener na odpady poremontowe
  • Kontener na zmieszane odpady opakowaniowe

Możliwy jest wynajem kontenera na gruz i wywóz odpadów z prywatnej posesji, jak też odbiór odpadów od firm. Oferta firmy jest bardzo szeroka i bez problemu można dopasować ją do każdej sytuacji. Warto skontaktować się z personelem i ustalić szczegóły. W razie wątpliwości pracownicy doradzą, na jaki rodzaj i pojemność kontenera powinieneś się zdecydować.

Wynajem kontenerów i wywóz odpadów – dlaczego warto?

Przede wszystkim należy podkreślić, że odpowiednie pozbywanie się odpadów poremontowych to obowiązek, nałożony prawem. Mówi o tym Ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 692).

W myśl tej ustawy odpady budowlane i poremontowe muszą być posegregowane, ale nie mogą być wyrzucane do jednego pojemnika na śmieci (do którego wrzuca się codzienne odpady). Za nielegalne pozbywanie się odpadów grożą surowe kary. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest wynajem kontenera.

Najważniejsze zalety tego rozwiązania:

  • Wygoda – firma zapewnia podstawienie kontenera na gruz, a następnie go odbiera. Wystarczy umówić dogodny termin (dzień i godzinę) oraz wskazać adres. Następnie firma zajmuje się utylizacją odpadów. Jako klient nie musisz się niczym martwić. Możesz spokojnie zająć się pracami budowlanymi i remontem.
  • Szeroki wybór kontenerów – jak wspomnieliśmy, kontenery mają różne pojemności. Bez problemu dobierzesz taki, który spełni twoje oczekiwania. Nie musisz decydować się na duży kontener, jeśli planujesz niewielki remont. Możesz na przykład zamówić tylko kontener na gabaryty, kiedy wiesz, że masz do usunięcia meble, ramy okien itp.
  • Bezpieczeństwo i dbałość o środowisko – firma zapewnia prawidłową segregację i utylizację odpadów. Jest to korzystne dla środowiska, a ponadto zgodne z prawem.
  • Profesjonalna obsługa – pozbywanie się odpadów i gruzu wymaga doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Firma załaduje odpady budowlane, bezpiecznie je przetransportuje, a następnie zutylizuje zgodnie z procedurami.

Jeśli więc planujesz remont w Katowicach, to możesz mieć pewność, że firma wynajmująca kontenery pomoże ci pozbyć się gruzu i odpadów. Wystarczy skontaktować się z obsługą, która doradzi i pomoże wybrać odpowiedni kontener. Jest to wygodne, korzystne finansowo, a przede wszystkim zgodne z przepisami rozwiązanie.