Sierżant Dawid Badura i starszy sierżant Paweł Jakóbczyk zdobywają pierwsze miejsce w ogólnopolskim turnieju Patrol Roku 2024

Po dwudniowych zmaganiach na macie, torze przeszkód, strzelnicy oraz podczas rozwiązywania testu wiedzy, wiadomo już, kto zwyciężył w regionalnych eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024”. Sukcesem mogą się pochwalić sierżant Dawid Badura i starszy sierżant Paweł Jakóbczyk reprezentujący Komendę Miejską Policji w Rudzie Śląskiej. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka wręczył gratulacje i nagrody najlepszym zawodnikom podczas ceremonii, w której uczestniczył również Wojewoda Śląski oraz inni zaproszeni goście.

Turniej „Patrol Roku 2024” zakończył swój etap wojewódzki, który odbywał się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, we współpracy z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. śląskiego, miał przyjemność zorganizować ten wielki event. W ciągu dwóch dni, 66 policjantów ze służb patrolowo – interwencyjnych z różnych komend miejskich i powiatowych Policji na Śląsku stanęło do rywalizacji. Zawodnicy zostali podzieleni na pary, które musiały pokazać swoje umiejętności w czterech kategoriach. Zmagania sędziowała grupa ekspertów i specjalistów z różnych wydziałów policji, a ich koordynacją zajmowała się mł. insp. Katarzyna Wesołowska, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W przygotowanie wydarzenia wkład swojego Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach.

Turniej rozpoczął się od pokonania trudnego toru przeszkód oraz techniki obezwładniania na macie, a następnie przeniósł się na strzelnice oraz do testów z wiedzy policyjnej. Po intensywnych zmaganiach i podsumowaniu punktacji przez sędziów, najlepsze okazały się patrole z Rudy Śląskiej, Lublińca i Świętochłowic. Pierwsze dwie drużyny będą miały zaszczyt reprezentować śląski garnizon Policji podczas finału zawodów, który odbędzie się między 11 a 13 września w Szkole Policji w Słupsku.

Na zakończenie, insp. dr Tomasz Michułka, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, wręczył gratulacje i nagrody najlepszym patrolom, podczas ceremonii z udziałem Wojewody Śląskiego i innych zaproszonych gości. Życzymy wszystkim uczestnikom sukcesów we wrześniowym finale zawodów w Słupsku i gratulujemy udziału w tej emocjonującej rywalizacji.