Pałac-Wilhelma

Sosnowiec: Pałac Wilhelma na sprzedaż za 6,5 miliona złotych

Pałac Wilhelma zwany też Małym Pałacem Schoena czeka na swojego nowego właściciela. Sosnowski obiekt jest do nabycia za cenę 6 mln 500 tys. zł. Większość budynku przeszła generalny remont, a informacje o sprzedaży można znaleźć na różnych aukcjach internetowych.

Zabytkowy obiekt i długoletnia ozdoba Sosnowca – Pałac Wilhelma w Środuli przy ulicy Chemicznej jest już dostępny na sprzedaż. Wszyscy, którzy dysponują kwotą 6,5 miliona złotych, mogą teraz stać się posiadaczami wspaniałej budowli z bogatą historią.

Znaczna część budynku została poddana pracom remontowym obejmującym instalację elektryczną, wymianę kanalizacji i ogrzewania centralnego od Tauron Ciepło oraz doprowadzenie wody. Obecny właściciel wystawił obiekt na kilku aukcjach internetowych, gdzie potencjalni nabywcy mogą też skontaktować się ze sprzedawcą i omówić szczegóły zakupu.

Pałac Wilhelma w Sosnowcu liczy około 120 lat

Pałac Wilhelma powstał na początku XX stulecia, a jego architektem był prawdopodobnie Józef Pomian-Pomianowski. Budynek został wzniesiony w stylu neobarokowym – składa się z dwóch kondygnacji i jest stworzony na wzór willi. Cały obiekt jest murowany z cegły i otynkowany, a jego powierzchnia użytkowa liczy ponad 1 800 m2. Z kolei powierzchnia zabudowy to prawie 550 m2, a powierzchnia działki wynosi 1570 m2.

Pałac Wilhelma mieści się w pobliżu Pałacu Schoena, dlatego przez wielu mieszkańców Sosnowca nazywany jest również Małym Pałacem Schoena. Na przestrzeni istnienia obiektu w pałacu działały m.in. klub studencki, szkoła włókiennicza i przedszkole. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków Województwa Śląskiego i należy do zespołu pałacowo-parkowego miasta Sosnowiec.

Pałac Wilhelma znajduje się na niewielkim wzniesieniu. Przed głównym wejściem znajduje się parking na 30 miejsc, a znaczną część terenu spowijają eleganckie alejki. Do posiadłości prowadzi też wygodny dojazd.