Sosnowiecki projekt branżowego centrum mody

W Sosnowcu powstanie ekskluzywne Centrum Mody Polskiej, będące częścią systemu edukacyjnego, dającego możliwość zdobywania i pogłębiania wiedzy lub zmiany kwalifikacji zawodowych w ramach branży. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, odpowiedzialne za realizację projektu, otrzymało na ten cel blisko 11 mln zł z Narodowego Planu Odbudowy.
Projekt „Centrum Mody Innowacyjnego Przemysłu” otrzymał dofinansowanie w wysokości 10,7 mln zł ze środków Narodowego Planu Odbudowy. Centrum będzie pełniło funkcję zaawansowanego ośrodka edukacyjnego, szkoleniowego i egzaminacyjnego dla branży mody, przeznaczonego dla studentów, nauczycieli, wykładowców i profesjonalistów z branży.

Placówka edukacyjna będzie się mieścić w obiekcie nadzorowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Warneńczyka 9. Ponad 6 mln zł zostanie przeznaczone na przebudowę obiektu, w którym znajdą się nowoczesne sale i aparatura.

– Wśród tych przestrzeni znajdzie się obszar zautomatyzowanej krojowni, która przyspiesza proces krojenia tkanin i różnych materiałów. Dodatkowo wyznaczone zostaną miejsca na laboratoria: techniczne i technologiczne, metod komputerowych, a także konstrukcyjne, projektowe i modelarskie.