Świadek zachowań nietrzeźwego kierowcy pomógł policji w wyeliminowaniu zagrożenia

Przykładne i odpowiedzialne zachowanie jednego z mieszkańców Sosnowca przyczyniło się do zatrzymania przez policję nietrzeźwego kierowcy. To dzięki temu świadkowi, funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mężczyznę pochodzenia ukraińskiego, który pod wpływem alkoholu uszkodził zaparkowany samochód. Kontrola alkomatem wykazała, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Sosnowiecki świadek nie ograniczył się wyłącznie do powiadomienia służb o incydencie, który miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Legionów i Witosa. Obawiając się, że pijany kierowca może próbować uciec z miejsca zdarzenia, postanowił go powstrzymać. Jego podejrzenia co do stanu trzeźwości sprawcy okazały się trafne. Dzięki determinacji świadka, mężczyzna został pozbawiony prawa jazdy. Teraz to sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

Jak podkreślają funkcjonariusze, niewłaściwe jest pasywne podchodzenie do takich sytuacji – brak reakcji to akceptacja niebezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci z Sosnowca chwalą postawę świadka i przypominają, że takie działanie mogło uratować czyjeś życie.