Zakończenie dwuletnich poszukiwań 29-letniego narkotykowego przestępcy

Podczas rutynowej służby, funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę w wieku 29 lat, który przez prawie dwa lata unikał organów ścigania za swoje narkotykowe wykroczenia. Wydany na niego list gończy przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu informował, że jest poszukiwany od co najmniej dwóch lat.

Informacja o zatrzymaniu tego uciekiniera pojawiła się 15 marca, kiedy Komenda Miejska Policji w Sosnowcu przygotowała oficjalne oświadczenie. Zgodnie z nim, list gończy na 29-latka wydał właśnie sąd rejonowy w Sosnowcu.

Chłopak, również mieszkaniec Sosnowca, był intensywnie poszukiwany przez organy ścigania za swoje narkotykowe wykroczenia. Pracujący nad tym przypadkiem policjanci nie ustępowały ani na chwilę, konsekwentnie i dogłębnie sprawdzając wszystkie miejsca, gdzie miał szansę znaleźć schronienie.

Mimo prób ukrycia się przed służbami ścigania przez poszukiwanego, funkcjonariuszom udało się namierzyć jego obecność. W rezultacie, delikwent został aresztowany w środę. Obecnie przebywa za kratkami, gdzie ma zamiar spędzić co najmniej kolejne dwa lata i cztery miesiące z tytułu wcześniejszych przewinień.

Kodeks karny jasno stanowi, że posiadanie narkotyków jest karane do trzech lat pozbawienia wolności. Z drugiej strony, posiadanie większej ilości tych substancji wiąże się z konsekwencjami od jednego do dziesięciu lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszych przewinień, sprawca podlega grzywnie, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do roku.