"Bezpieczny Pieszy" – Marsz bezpieczeństwa w Sosnowieckiej szkole podstawowej

W dniu wczorajszym, Szkoła Podstawowa nr 20 nosząca imię Mikołaja Kopernika, znajdująca się w Sosnowcu, zainicjowała wydarzenie nazwane „Marsz bezpieczeństwa”. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „Bezpieczny Pieszy”. Do tej inicjatywy chętnie przyłączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Wspólnie z uczniami przemierzyli okoliczne uliczki, a dodatkowo poprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa drogowego, skupiając swoje uwagi na tematyce bezpiecznego dotarcia dzieci do szkoły oraz znaczenia elementów odblaskowych.

Podczas marszu funkcjonariusze policyjni, wraz z uczniami szkoły, ubrani w kamizelki odblaskowe z transparentami promującymi noszenie elementów odblaskowych, spacerowali po ulicach w pobliżu szkoły. To wszystko odbyło się pod hasłem „Świeć Przykładem – Noś Odblaski”. Marszu towarzyszyli policjanci z sosnowieckiego wydziału ruchu drogowego, którzy jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia odbyli spotkanie edukacyjne z uczniami na terenie szkoły. Omówiono kwestie bezpiecznej trasy do i z szkoły oraz miejsca, w których powinny znajdować się odblaski, jednocześnie podkreślając ich znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Zwrócono uwagę na konieczność noszenia odblasków – szczególnie w czasie jesieni, kiedy zmrok nadchodzi szybciej, a widoczność jest zdecydowanie gorsza.

W bieżącym roku szkolnym został zainaugurowany konkurs pt. „Odblaskowa Szkoła”, w którym uczestniczą szkoły podstawowe z całego województwa śląskiego. Głównym celem tego konkursu jest promocja działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Finał etapu wojewódzkiego odbędzie się w styczniu przyszłego roku.